نصب وردپرس-آموزش نصب وردپرس-نصب وردپرس در زمپ-راه اندازی وردپرس در لوکال هاست

نصب-وردپرس-روی-لوکال-هاست-زمپ

امروزه کاربران زیادی توسط وردپرس توانسته اند سایت دلخواهی را برای خود راه اندازی کنند. قابلیت زیاد و استفاده آسان وردپرس و فراهم کردن امکانات برای کاربران این دنیای گسترده مجازی باعث شده است که تعداد سایت های راه اندازی شده توسط وردپرس افزایش یابد. در این مقاله می خواهیم شما را با نصب وردپرس به صورت آسان و اصولی در لوکال هاست آشنا کنیم که بعد از خواندن این مقاله قادر به راه اندازی وبسایت دلخواه خود باشید و بتوانید دنیای جدیدی از کسب و کار را تجربه کنید.

 

لوکال هاست چیست؟ مزیت ساخت سایت وردپرسی روی لوکال چیست؟

لو کال هاست یک فضای محلی در رایانه شخصی شماست که این امکان را به شما می دهد بدون نیاز به وصل شدن به اینترنت و درحالت آفلاین مشابه یک سایت واقعی را قبل از ارائه به مخاطبانتان به صورت تستی و آزمایشی بسازید.

سایتی که روی لوکال هاست راه اندازی شود فقط توسط شما و روی رایانه شخصی تان قابل مشاهده است. از این جهت با خیال راحت می توانید انواع پوسته ها و افزونه ها را نصب و ویژگی های آن ها را تست کنید. تفاوت سایت روی لوکال هاست و یک سایت آنلاین در این است که در لوکال هاست نیازی به خرید دامنه و هاست ندارید و برنامه ای مانند زمپ این امکان را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد.

امروزه اکثر طراحان سایت برای تحویل پروژه ها، ابتدا آن ها را روی لوکال هاست طراحی و پیاده سازی می کنند و زمانی که نهایی شد با گرفتن بک آپ  از سایت آن را به محیط هاست انتقال می دهند.

پیش نیازهای نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp

 • دانلود آخرین نسخه xampp بر حسب نوع سیستم عامل رایانه
 • نصب و راه اندازی زمپ
 • دانلود آخرین نسخه وردپرس
 • ایجاد پایگاه داده وردپرس و نصب آن

نصب و راه اندازی wordpress  روی لوکال هاست xampp

از کجا وردپرس را دانلود کنیم؟

پس از نصب لوکال هاست  زمپ روی ویندوز، ابتدا روش دانلود وردپرس فارسی را از لینک www.wordpress.org و سپس روش نصب آن را به شما آموزش می دهیم.

ابتدا وارد لینک wordpress.org شده و قسمت فارسی که در تصویر نشان داده شده را انتخاب می کنیم.

 

نحوه-دانلود-وردپرس-فارسی

در این قسمت روی گزینه وردپرس فارسی کلیک می کنیم تا وارد مرحله دانلود شویم.

 

نحوه-دانلود-وردپرس2

 

روی گزینه دریافت نگارش کلیک میکنیم و مرحله دانلود wordpress را انجام می دهیم . منتظر میمانیم تا دانلود انجام شود.توجه نماید ممکن است زمانی که شما این مقاله را مطالعه می نمایید شماره نگارش آن با شماره فعلی متفاوت باشد. اما بخاطر داشته باشید که روش نصب وردپرس یکسان خواهد بود.پس با خیالی آسوده آخرین نسخه موجود را دانلود نمایید.

 

نحوه-دانلود-وردپرس3

تا اینجا مرحله دانلود وردپرس انجام شد در بخش بعدی وارد مراحل نصب وردپرس روی لوکال هاست زمپ می شویم. با ما همراه باشید.

 

چگونه wordpress را روی لوکال هاست xampp نصب کنیم؟

ابتدا فایل فشرده wordpress  که دانلود کرده ایم را  از حالت فشرده با برنامه winrar خارج می کنیم ( توجه کنید که اکثرا فایل اکسترکت شده در همان مسیری که فایل فشرده قرار دارد ذخیره می شود) تمام پوشه های وردپرس که در تصویر زیر مشاهده می کنید، انتخاب کرده و کپی میکنیم.من در اینجا پوشه دانلود شده ی وردپرس را در درایو E ذخیره کرده ام اما این فایل میتواند در پوشه انتخابی شما و یا پوشه download ذخیره شود.

کپی-کردن-فایل-های-وردپرس

انتقال  wordpress روی لوکال هاست xampp

در مرحله بعدی پوشه زمپ که در هنگام نصب، در درایو c به صورت پیش فرض نصب شده یا هر درایوی را که برای نصب آن در هنگام نصب انتخاب کرده اید را انتخاب میکنیم (به مسیر فایل در تصویر زیر نگاه کنید ) و وارد پوشه htdocs  میشویم.

انتقال-وردپرس-به-زمپ

پوشه ای به نام wordpress مانند تصویر زیر در پوشه htdocs ایجاد می کنیم(این نام انتخابی است و میتوانید هر نامی را برای آن برگزینید) و سپس پوشه هایی که کپی کردیم، در این قسمت الصاق  یا paste می کنیم.

انتقال-وردپرس-به-زمپ

 

مرحله اصلی نصب wordpress روی لوکال هاست xampp

اکنون برنامه زمپ را باز میکنیم و دو گزینه Apache و MySQL را Start میکنیم و روی گزینه ی Admin در قسمت MySQL که در تصویر زیر نشان داده شده است کلیک میکنیم یا آدرس آن را در مرورگر تایپ می نماییم (http://localhost/phpmyadmin)تا وارد بخش phpMyAdmin  شویم و مراحل ساخت پایگاه داده و راه اندازی وردپرس را انجام دهیم.

مرحله-ساخت-پایگاه-داده-روی-زمپ

همانطور که مشاهده می کنید تصویر زیر قسمت phpmyadmin که برای ایجاد دیتا بیس و  مدیریت دیتابیس های ما است را نشان میدهد. با انتخاب قسمت databases وارد بخش ایجاد دیتابیس (پایگاه داده) میشویم و دیتابیس را مطابق آنچه در ادامه آمده است میسازیم . نام پایگاه داده (شماره 1) را دلخواه وارد میکنیم و سپس به منظور اینکه دیتابیس از زبان فارسی پشتیبانی کند، utf8_persian_ci (شماره 2) را انتخاب میکنیم و در مرحله آخر گزینه creat ( شماره 3) مشخص شده در تصویر را کلیک میکنیم.  بعد از ساخت پایگاه داده،  نامی که ساخته شده در پایین صفحه با مشخصات نشان داده میشوند. پس از ساخت پایگاه داده نام آن در لیست سمت چپ تصویر نیز نشان داده میشود.

مرحله-ساخت-دیتابیس

دراین مرحله بعد از ساخت پایگاه داده صفحه زیر برای شما ظاهر میشود که نشان میدهد در حال حاضر روی این پایگاه داده به نام wordtest1 وردپرس راه اندازی  نشده است. پس از اجرای مراحل نهایی و راه اندازی سایت، مجدد به این قسمت بازگردید میبینید که جدول های وردپرس روی این پایگاه داده ایجاد شده اند. در قسمت مرورگر  localhost/wordpress  ر وارد میکنیم.(زیرا نام پوشه ای را که فایل های وردپرس را در آن قرار دادیم با همین نام ایجاد کردیم در صورتی که شما نام دیگری را انتخاب کرده اید باید همان نام را بجای کلمه wordpress وارد نماید).

مرحله-پنل-مدیریت-وردپرس

در این مرحله وارد قسمت مرحله نصب و راه اندازی وردپرس بر روی لوکال هاست که توسط برنامه زمپ در حال اجراست میشویم. در قسمت ظاهر شده از شما می خواهد که اطلاعات نام پایگاه داده و نام کاربری پایگاه داده را در اختیار داشته باشید (این موارد را نگهداری کنید تا در صورت نیاز اگر لازم شد از آن استفاده کنید) . میزبان پایگاه داده و پیشوند جدول برای مواقعی که بخواهید وردپرس را روی هاست نصب کنید نیاز می باشد. گزینه بزن بریم را کلیک میکنیم.

مرحله-اجرای-وردپرس

در این قسمت موارد خواسته شده را وارد میکنیم و گزینه فرستادن را کلیک میکنیم.(نام کاربری پایگاه داده در لوکال هاست به صورت پیش فرض root و رمز پایگاه داده خالی است). بخاطر داشته باشید برای بالا بردن امنیت سایت خود حتما نام پیشوند جدول را تغییر دهید اما در اینجا به دلیل آموزشی بودن مطلب ما مقدار پیش فرض را می پذیریم.

مرحله-تایید-نصب-وردپرس-روی-لوکال-هاست

بسیار عالی! با کلیک روی راه اندازی نصب ،وردپرس از ارتباط با پایگاه داده معرفی شده مطمئن میشود و عملیات نصب وردپرس روی لوکال هاست شروع می شود و پنل اطلاعات وردپرس برای شما نشان داده میشود.

مرحله-نهایی-تایید-نصب-وردپرس-روی-لوکال-هاست

 

وردپرس با موفقیت نصب شد. در این قسمت از شما میخواهد موارد زیر را وارد کنید:

 • عنوان سایت: در این قسمت عنوانی را که برای سایت انتخاب کرده اید، وارد کنید. این عنوان Title وبسایت شما می باشد که در صفحه پیشخوان وبسایت خود می توانید این عنوان را تغییر دهید.
 • نام کاربری: نام کاربری دلخواه برای مدیر سایت اینجا وارد می شود. ای نام کاربری را همراه رمز ورود نگهداری کنید و در جایی یادداشت کنید تا فراموش نکنید. اگر قصد دارید این سایت را از لوکال هاست به هاست انتقال دهید نامی انتخاب کنید که به راحتی قابل حدس نباشد. با این ترفند امنیت سایت خود را افزایش می دهید.
 • رمز انتخابی: رمزی که برای ورود به پیشخوان در نظر گرفته اید، وارد کنید. در شکل رمزی را به شما پیشنهاد میدهد که رمز قوی و غیر قابل حدس باشد . رمز ورود را مانند نام کاربری نگهداری کنید.
 • ایمیل: وارد کردن ایمیل برای بازیابی رمز و اطلاع رسانی وردپرس مورد استفاده قرار میگیرد.
 • نمایش موتور جستجو : با فعال و غیرفعال کردن تیکت، وضعیت ایندکس سایت در موتورهای جستجو را می توانید کنترل کنید. این قسمت در محیط لوکال هاست کاربردی ندارد چون در حالت آفلاین هستید و اگر قصد دارید که بعد از طراحی و آزمایش به محیط هاست انتقال دهید میتوانید بعد از تست و راه اندازی سایت این قسمت را فعال کنید. پس نیازی به تیک زدن نیست و مراحل را ادامه میدهیم.

روی گزینه راه اندازی وردپرس کلیک میکنیم.

اجرای-وردپرس-روی-لوکال-هاست-زمپ

 

تبریک میگم. شما توانستید به راحتی یک وبسایت بسازید. زمان آن رسیده که وارد پیشخوان سایتتان شوید. مراحل بعدی را  با هم انجام میدهیم.

در این مرحله نصب وردپرس پایان یافته و پایگاه داده و وردپرس به هم متصل می شوند. سایت شما آماده اجراست .

در پایان پنل کاربری وردپرس برای شما نشان داده میشود. اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و  گزینه ورود را بزنید .

پنل-اجرای-وردپرس

به وردپرس خوش آمدید. تصویر زیر صفحه پیشخوان وردپرس را نشان میدهد.

مرحله-اجرای-وردپرس

امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد و حداکثر استفاده و کاربرد را برای شما به همراه داشته باشد. تیم تورینه لحظات سرشار از موفقیت را برای شما از خدا خواستار است.

 

با ما در سایر مقالات همراه باشید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه ها

 1. احمد ربیعی گفت:

  امتیاز بازدید کننده: ستاره ها 5

 2. ناشناس گفت:

  امتیاز بازدید کننده: ستاره ها 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *